Transistor: N-MOSFET; unipolar; 650V; 4.5A; TO220
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
AOT7N65
Tootja: ALPHA & OMEGA SEMICONDUCTOR
Tootja tootekood: AOT7N65
Spetsifikatsioon tootele Transistor: N-MOSFET; unipolar; 650V; 4.5A; TO220
| Mounting | THT |
| Case | TO220 |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | N-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Drain-source voltage | 650V |
| Drain current | 4.5A |
| On-state resistance | 1.56Ω |
| Gate charge | 19nC |