Transistor: N-MOSFET; unipolar; 650V; 6.2A; TO220F
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
AOTF10N65
Tootja: ALPHA & OMEGA SEMICONDUCTOR
Tootja tootekood: AOTF10N65
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: N-MOSFET; unipolar; 650V; 6.2A; TO220F
| Mounting | THT |
| Case | TO220F |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | N-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Drain-source voltage | 650V |
| Drain current | 6.2A |
| On-state resistance | 1Ω |
| Gate charge | 27.7nC |