Transistor: IGBT
Kordarv:
1000.0
Minimum quantity:
1000.0
Tootekood:
AOTF20B65LN2
Tootja: ALPHA & OMEGA SEMICONDUCTOR
Tootja tootekood: AOTF20B65LN2
Spetsifikatsioon tootele Transistor: IGBT
| Mounting | THT |
| Case | TO220F |
| Kind of package | tube |
| Type of transistor | IGBT |
| Power dissipation | 18W |
| Gate-emitter voltage | ±30V |
| Pulsed collector current | 60A |
| Collector current | 20A |
| Gate charge | 52nC |
| Collector-emitter voltage | 650V |