Transistor: N-MOSFET; unipolar; 650V; 16A; 50W; TO220F
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
AOTF25S65
Tootja: ALPHA & OMEGA SEMICONDUCTOR
Tootja tootekood: AOTF25S65
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: N-MOSFET; unipolar; 650V; 16A; 50W; TO220F
| Mounting | THT |
| Case | TO220F |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | N-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Drain-source voltage | 650V |
| Drain current | 16A |
| Power dissipation | 50W |
| On-state resistance | 190mΩ |
| Gate charge | 26.4nC |