Transistor: N-MOSFET; unipolar; 60V; 25A; 15.5W; TO220F
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
AOTF2610L
Tootja: ALPHA & OMEGA SEMICONDUCTOR
Tootja tootekood: AOTF2610L
Spetsifikatsioon tootele Transistor: N-MOSFET; unipolar; 60V; 25A; 15.5W; TO220F
| Mounting | THT |
| Case | TO220F |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | N-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Drain-source voltage | 60V |
| Drain current | 25A |
| Power dissipation | 15.5W |
| On-state resistance | 10.7mΩ |
| Gate charge | 8.5nC |