Transistor: N-MOSFET; unipolar; 80V; 30A; 17.5W; TO220F
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
AOTF288L
Tootja: ALPHA & OMEGA SEMICONDUCTOR
Tootja tootekood: AOTF288L
Spetsifikatsioon tootele Transistor: N-MOSFET; unipolar; 80V; 30A; 17.5W; TO220F
| Mounting | THT |
| Case | TO220F |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | N-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Drain-source voltage | 80V |
| Drain current | 30A |
| Power dissipation | 17.5W |
| On-state resistance | 9.2mΩ |
| Gate charge | 26.5nC |