Transistor: N-MOSFET; unipolar; 100V; 50A; 23W; TO220F
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
AOTF292L
Tootja: ALPHA & OMEGA SEMICONDUCTOR
Tootja tootekood: AOTF292L
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: N-MOSFET; unipolar; 100V; 50A; 23W; TO220F
| Mounting | THT |
| Case | TO220F |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | N-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Drain-source voltage | 100V |
| Drain current | 50A |
| Power dissipation | 23W |
| On-state resistance | 4.5mΩ |
| Gate charge | 90nC |