Transistor: N-MOSFET; unipolar; 150V; 8A; 16W; TO220F
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
AOTF454L
Tootja: ALPHA & OMEGA SEMICONDUCTOR
Tootja tootekood: AOTF454L
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: N-MOSFET; unipolar; 150V; 8A; 16W; TO220F
| Mounting | THT |
| Case | TO220F |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | N-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Drain-source voltage | 150V |
| Drain current | 8A |
| Power dissipation | 16W |
| On-state resistance | 94mΩ |
| Gate charge | 15nC |