Transistor: N-MOSFET; unipolar; 900V; 3.9A; TO220F
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
AOTF6N90
Tootja: ALPHA & OMEGA SEMICONDUCTOR
Tootja tootekood: AOTF6N90
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: N-MOSFET; unipolar; 900V; 3.9A; TO220F
| Mounting | THT |
| Case | TO220F |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | N-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Drain-source voltage | 900V |
| Drain current | 3.9A |
| On-state resistance | 2.2Ω |
| Gate charge | 29nC |