Transistor: N-MOSFET; unipolar; 60V; 36.5A; 23.5W; TO251
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
AOY2610E
Tootja: ALPHA & OMEGA SEMICONDUCTOR
Tootja tootekood: AOY2610E
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: N-MOSFET; unipolar; 60V; 36.5A; 23.5W; TO251
| Mounting | THT |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | N-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Version | ESD |
| Drain-source voltage | 60V |
| Drain current | 36.5A |
| Power dissipation | 23.5W |
| On-state resistance | 9.5mΩ |
| Gate charge | 14.5nC |