PMIC; DC/DC converter; Uin: 4.5÷18V; Uout: 17V; SO8-EP; buck
Kordarv:
3000.0
Minimum quantity:
3000.0
Tootekood:
AOZ1036PI
Tootja: ALPHA & OMEGA SEMICONDUCTOR
Tootja tootekood: AOZ1036PI
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele PMIC; DC/DC converter; Uin: 4.5÷18V; Uout: 17V; SO8-EP; buck
| Output current | 5A |
| Mounting | SMD |
| Case | SO8-EP |
| Type of integrated circuit | PMIC |
| Integrated circuit features | soft start |
| Topology | buck |
| Frequency | 500kHz |
| Input voltage | 4.5...18V DC |
| Kind of integrated circuit | DC/DC converter |