PMIC; DC/DC converter; Uin: 4.5÷27V; Uout: 0.8÷22V; DFN8; buck
Kordarv:
3000.0
Minimum quantity:
3000.0
Tootekood:
AOZ1212DI
Tootja: ALPHA & OMEGA SEMICONDUCTOR
Tootja tootekood: AOZ1212DI
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele PMIC; DC/DC converter; Uin: 4.5÷27V; Uout: 0.8÷22V; DFN8; buck
| Output current | 3A |
| Mounting | SMD |
| Case | DFN8 |
| Type of integrated circuit | PMIC |
| Integrated circuit features | soft start |
| Topology | buck |
| Frequency | 370kHz |
| Input voltage | 4.5...27V DC |
| Kind of integrated circuit | DC/DC converter |