PMIC; DC/DC converter; Uin: 2.7÷28V; Uout: 24V; QFN23; buck
Kordarv:
3000.0
Minimum quantity:
3000.0
Tootekood:
AOZ1236QI-01
Tootja: ALPHA & OMEGA SEMICONDUCTOR
Tootja tootekood: AOZ1236QI-01
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele PMIC; DC/DC converter; Uin: 2.7÷28V; Uout: 24V; QFN23; buck
| Output current | 6A |
| Mounting | SMD |
| Case | QFN23 |
| Type of integrated circuit | PMIC |
| Integrated circuit features | undervoltage protection, soft start |
| Topology | buck |
| Frequency | 1MHz |
| Output voltage | 24V DC |
| Input voltage | 2.7...28V DC |
| Kind of integrated circuit | DC/DC converter |