PMIC; DC/DC converter; Uin: 6.5÷28V; Uout: 24V; QFN23; buck
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
AOZ1268QI-01
Tootja: ALPHA & OMEGA SEMICONDUCTOR
Tootja tootekood: AOZ1268QI-01
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele PMIC; DC/DC converter; Uin: 6.5÷28V; Uout: 24V; QFN23; buck
| Output current | 10A |
| Mounting | SMD |
| Case | QFN23 |
| Type of integrated circuit | PMIC |
| Integrated circuit features | soft start, undervoltage protection |
| Topology | buck |
| Frequency | 1MHz |
| Output voltage | 24V DC |
| Input voltage | 6.5...28V DC |
| Kind of integrated circuit | DC/DC converter |