PMIC; DC/DC converter; Uin: 3÷26V; Uout: 0.8÷23V; DFN8; buck
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
AOZ1281DI
Tootja: ALPHA & OMEGA SEMICONDUCTOR
Tootja tootekood: AOZ1281DI
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele PMIC; DC/DC converter; Uin: 3÷26V; Uout: 0.8÷23V; DFN8; buck
| Output current | 1.8A |
| Mounting | SMD |
| Case | DFN8 |
| Type of integrated circuit | PMIC |
| Integrated circuit features | soft start |
| Topology | buck |
| Frequency | 1.5MHz |
| Input voltage | 3...26V DC |
| Kind of integrated circuit | DC/DC converter |