PMIC; DC/DC converter; Uin: 4.5÷36V; Uout: 0.8÷36V; SOT23-6; buck
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
AOZ1282CI-1
Tootja: ALPHA & OMEGA SEMICONDUCTOR
Tootja tootekood: AOZ1282CI-1
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele PMIC; DC/DC converter; Uin: 4.5÷36V; Uout: 0.8÷36V; SOT23-6; buck
| Output current | 600mA |
| Mounting | SMD |
| Case | SOT23-6 |
| Type of integrated circuit | PMIC |
| Integrated circuit features | soft start |
| Topology | buck |
| Frequency | 1MHz |
| Input voltage | 4.5...36V DC |
| Kind of integrated circuit | DC/DC converter |