PMIC; DC/DC converter; Uin: 4.5÷40V; Uout: 1.23÷37V; TO220-5; buck
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
AP1501-T5G-U
Tootja: DIODES INCORPORATED
Tootja tootekood: AP1501-T5G-U
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele PMIC; DC/DC converter; Uin: 4.5÷40V; Uout: 1.23÷37V; TO220-5; buck
| Output current | 3A |
| Mounting | THT |
| Case | TO220-5 |
| Type of integrated circuit | PMIC |
| Operating temperature | -20...85°C |
| Kind of package | tube |
| Topology | buck |
| Frequency | 150kHz |
| Input voltage | 4.5...40V DC |
| Efficiency | 73% |
| Kind of integrated circuit | DC/DC converter |