PMIC; DC/DC converter; Uin: 2.6÷5.5V; Uout: 0.8÷5V; DFN10; buck; 95%
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
3.0
Tootekood:
AP3409DNTR-G1
Tootja: DIODES INCORPORATED
Tootja tootekood: AP3409DNTR-G1
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele PMIC; DC/DC converter; Uin: 2.6÷5.5V; Uout: 0.8÷5V; DFN10; buck; 95%
| Output current | 3A |
| Mounting | SMD |
| Case | DFN10 |
| Type of integrated circuit | PMIC |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Topology | buck |
| Frequency | 300kHz...4MHz |
| Input voltage | 2.6...5.5V DC |
| Efficiency | 95% |
| Kind of integrated circuit | DC/DC converter |