PMIC; DC/DC converter; Uin: 4.5÷18V; Uout: 0.925÷16.2V; SO8; buck
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
3.0
Tootekood:
AP3502EMTR-G1
Tootja: DIODES INCORPORATED
Tootja tootekood: AP3502EMTR-G1
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele PMIC; DC/DC converter; Uin: 4.5÷18V; Uout: 0.925÷16.2V; SO8; buck
| Output current | 2A |
| Mounting | SMD |
| Case | SO8 |
| Type of integrated circuit | PMIC |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Topology | buck |
| Frequency | 340kHz |
| Input voltage | 4.5...18V DC |
| Efficiency | 95% |
| Kind of integrated circuit | DC/DC converter |