PMIC; DC/DC converter; Uin: 10÷32V; Uout: 0.8÷6V; SOP8; buck; 95%
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
AP5004SG-13
Tootja: DIODES INCORPORATED
Tootja tootekood: AP5004SG-13
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele PMIC; DC/DC converter; Uin: 10÷32V; Uout: 0.8÷6V; SOP8; buck; 95%
| Output current | 2.5A |
| Mounting | SMD |
| Case | SOP8 |
| Type of integrated circuit | PMIC |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Topology | buck |
| Frequency | 300kHz |
| Input voltage | 10...32V DC |
| Efficiency | 95% |
| Kind of integrated circuit | DC/DC converter |