PMIC; DC/DC converter; Uin: 4.75÷24V; Uout: 0.81÷15V; SOT26; buck
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
AP5100WG-7
Tootja: DIODES INCORPORATED
Tootja tootekood: AP5100WG-7
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele PMIC; DC/DC converter; Uin: 4.75÷24V; Uout: 0.81÷15V; SOT26; buck
| Output current | 1.2A |
| Mounting | SMD |
| Case | SOT26 |
| Type of integrated circuit | PMIC |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Topology | buck |
| Frequency | 1.4MHz |
| Input voltage | 4.75...24V DC |
| Efficiency | 90% |
| Kind of integrated circuit | DC/DC converter |