PMIC; DC/DC converter; Uin: 4.75÷23V; Uout: 0.925÷20V; SO8-EP; buck
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
AP6503ASP-13
Tootja: DIODES INCORPORATED
Tootja tootekood: AP6503ASP-13
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele PMIC; DC/DC converter; Uin: 4.75÷23V; Uout: 0.925÷20V; SO8-EP; buck
| Output current | 3A |
| Mounting | SMD |
| Case | SO8-EP |
| Type of integrated circuit | PMIC |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Topology | buck |
| Frequency | 250kHz |
| Input voltage | 4.75...23V DC |
| Efficiency | 95% |
| Kind of integrated circuit | DC/DC converter |