PMIC; DC/DC converter; Uin: 4.5÷18V; Uout: 0.808÷15V; SO8-EP; buck
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
AP6507SP-13
Tootja: DIODES INCORPORATED
Tootja tootekood: AP6507SP-13
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele PMIC; DC/DC converter; Uin: 4.5÷18V; Uout: 0.808÷15V; SO8-EP; buck
| Output current | 3A |
| Mounting | SMD |
| Case | SO8-EP |
| Type of integrated circuit | PMIC |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Topology | buck |
| Frequency | 500kHz |
| Input voltage | 4.5...18V DC |
| Efficiency | 93% |
| Kind of integrated circuit | DC/DC converter |