PMIC; DC/DC converter; Uin: 4.5÷18V; Uout: 0.8÷6V; TSOT26; buck; 97%
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
3.0
Tootekood:
AP65111AWU-7
Tootja: DIODES INCORPORATED
Tootja tootekood: AP65111AWU-7
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele PMIC; DC/DC converter; Uin: 4.5÷18V; Uout: 0.8÷6V; TSOT26; buck; 97%
| Output current | 1.5A |
| Mounting | SMD |
| Case | TSOT26 |
| Type of integrated circuit | PMIC |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Topology | buck |
| Frequency | 500kHz |
| Input voltage | 4.5...18V DC |
| Efficiency | 97% |
| Kind of integrated circuit | DC/DC converter |