PMIC; DC/DC converter; Uin: 8÷28V; SO8; buck; 92%
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
AP8800SG-13
Tootja: DIODES INCORPORATED
Tootja tootekood: AP8800SG-13
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele PMIC; DC/DC converter; Uin: 8÷28V; SO8; buck; 92%
| Output current | 350mA |
| Mounting | SMD |
| Case | SO8 |
| Type of integrated circuit | PMIC |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Topology | buck |
| Frequency | 500kHz |
| Input voltage | 8...28V DC |
| Efficiency | 92% |
| Kind of integrated circuit | DC/DC converter |