PMIC; DC/DC converter; Uin: 8÷48V; SO8; buck; 92%
Kordarv:
2500.0
Minimum quantity:
2500.0
Tootekood:
AP8802SG-13
Tootja: DIODES INCORPORATED
Tootja tootekood: AP8802SG-13
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele PMIC; DC/DC converter; Uin: 8÷48V; SO8; buck; 92%
| Output current | 1A |
| Mounting | SMD |
| Case | SO8 |
| Type of integrated circuit | PMIC |
| Operating temperature | -40...105°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Topology | buck |
| Frequency | 700kHz |
| Input voltage | 8...48V DC |
| Efficiency | 92% |
| Kind of integrated circuit | DC/DC converter |