Transistor: N-MOSFET
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
APT10050LVFRG
Tootja: MICROCHIP TECHNOLOGY
Tootja tootekood: APT10050LVFRG
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: N-MOSFET
| Mounting | THT |
| Case | TO264 |
| Kind of package | tube |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | N-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Technology | POWER MOS 5® |
| Drain-source voltage | 1kV |
| Drain current | 21A |
| Pulsed drain current | 84A |
| Power dissipation | 520W |
| On-state resistance | 500mΩ |
| Gate charge | 500nC |