Module: IGBT
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
APT200GT60JR
Tootja: MICROCHIP TECHNOLOGY
Tootja tootekood: APT200GT60JR
Spetsifikatsioon tootele Module: IGBT
| Case | SOT227B |
| Kind of package | tube |
| Electrical mounting | screw |
| Mechanical mounting | screw |
| Semiconductor structure | single transistor |
| Max. off-state voltage | 600V |
| Technology | NPT, Thunderblot IGBT® |
| Gate-emitter voltage | ±30V |
| Pulsed collector current | 600A |
| Collector current | 100A |