Transistor: N-MOSFET
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
APT38F80B2
Tootja: MICROCHIP TECHNOLOGY
Tootja tootekood: APT38F80B2
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: N-MOSFET
| Mounting | THT |
| Case | TO247MAX |
| Kind of package | tube |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | N-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Technology | POWER MOS 8® |
| Drain-source voltage | 800V |
| Drain current | 26A |
| Pulsed drain current | 150A |
| Power dissipation | 1.04kW |
| On-state resistance | 240mΩ |
| Gate charge | 260nC |