Module: IGBT
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
APT80GP60JDQ3
Tootja: MICROCHIP TECHNOLOGY
Tootja tootekood: APT80GP60JDQ3
Spetsifikatsioon tootele Module: IGBT
| Case | SOT227B |
| Kind of package | tube |
| Electrical mounting | screw |
| Mechanical mounting | screw |
| Semiconductor structure | single transistor |
| Max. off-state voltage | 600V |
| Technology | PT, POWER MOS 7® |
| Gate-emitter voltage | ±20V |
| Pulsed collector current | 330A |
| Collector current | 68A |