Module: IGBT
Kordarv:
5.0
Minimum quantity:
5.0
Tootekood:
APTGL475DA120D3G
Tootja: MICROCHIP TECHNOLOGY
Tootja tootekood: APTGL475DA120D3G
Spetsifikatsioon tootele Module: IGBT
| Case | D3 |
| Electrical mounting | FASTON connectors, screw |
| Mechanical mounting | screw |
| Semiconductor structure | diode/transistor |
| Max. off-state voltage | 1.2kV |
| Technology | Trench, Field Stop |
| Application | motors |
| Gate-emitter voltage | ±20V |
| Pulsed collector current | 900A |
| Topology | boost chopper |
| Collector current | 475A |