Module: IGBT
Kordarv:
5.0
Minimum quantity:
5.0
Tootekood:
APTGL475U120DAG
Tootja: MICROCHIP TECHNOLOGY
Tootja tootekood: APTGL475U120DAG
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Module: IGBT
| Case | SP6C |
| Electrical mounting | screw, FASTON connectors |
| Mechanical mounting | screw |
| Semiconductor structure | diode/transistor |
| Max. off-state voltage | 1.2kV |
| Technology | Trench, Field Stop |
| Gate-emitter voltage | ±20V |
| Pulsed collector current | 800A |
| Topology | single transistor + series diode |
| Collector current | 475A |