Module: IGBT
Kordarv:
11.0
Minimum quantity:
11.0
Tootekood:
APTGL60TL120T3G
Tootja: MICROCHIP TECHNOLOGY
Tootja tootekood: APTGL60TL120T3G
Spetsifikatsioon tootele Module: IGBT
| Case | SP3F |
| Electrical mounting | Press-in PCB |
| Mechanical mounting | screw |
| Semiconductor structure | diode/transistor |
| Max. off-state voltage | 1.2kV |
| Technology | Trench, Field Stop |
| Gate-emitter voltage | ±20V |
| Pulsed collector current | 100A |
| Topology | NTC thermistor, three-level inverter; single-phase |
| Collector current | 60A |