Module: IGBT
Kordarv:
8.0
Minimum quantity:
8.0
Tootekood:
APTGT100A170TG
Tootja: MICROCHIP TECHNOLOGY
Tootja tootekood: APTGT100A170TG
Spetsifikatsioon tootele Module: IGBT
| Case | SP4 |
| Electrical mounting | FASTON connectors, soldering |
| Mechanical mounting | screw |
| Semiconductor structure | transistor/transistor |
| Max. off-state voltage | 1.7kV |
| Technology | Trench, Field Stop |
| Application | motors |
| Gate-emitter voltage | ±20V |
| Pulsed collector current | 200A |
| Topology | IGBT half-bridge, NTC thermistor |
| Collector current | 100A |