Module: IGBT
Kordarv:
21.0
Minimum quantity:
21.0
Tootekood:
APTGT100DA60T1G
Tootja: MICROCHIP TECHNOLOGY
Tootja tootekood: APTGT100DA60T1G
Spetsifikatsioon tootele Module: IGBT
| Case | SP1 |
| Electrical mounting | Press-in PCB |
| Mechanical mounting | screw |
| Semiconductor structure | diode/transistor |
| Max. off-state voltage | 600V |
| Technology | Trench, Field Stop |
| Application | motors |
| Gate-emitter voltage | ±20V |
| Pulsed collector current | 200A |
| Topology | boost chopper, NTC thermistor |
| Collector current | 100A |