Module: IGBT
Kordarv:
4.0
Minimum quantity:
4.0
Tootekood:
APTGT100TL170G
Tootja: MICROCHIP TECHNOLOGY
Tootja tootekood: APTGT100TL170G
Spetsifikatsioon tootele Module: IGBT
| Case | SP6C |
| Electrical mounting | screw, FASTON connectors |
| Mechanical mounting | screw |
| Semiconductor structure | diode/transistor |
| Max. off-state voltage | 1.7kV |
| Technology | Trench, Field Stop |
| Gate-emitter voltage | ±20V |
| Pulsed collector current | 200A |
| Topology | three-level inverter; single-phase |
| Collector current | 100A |