Module: IGBT
Kordarv:
3.0
Minimum quantity:
3.0
Tootekood:
APTGT300A170G
Tootja: MICROCHIP TECHNOLOGY
Tootja tootekood: APTGT300A170G
Spetsifikatsioon tootele Module: IGBT
| Case | SP6C |
| Electrical mounting | FASTON connectors, screw |
| Mechanical mounting | screw |
| Semiconductor structure | transistor/transistor |
| Max. off-state voltage | 1.7kV |
| Technology | Trench, Field Stop |
| Application | motors |
| Gate-emitter voltage | ±20V |
| Pulsed collector current | 600A |
| Topology | IGBT half-bridge |
| Collector current | 300A |