Module: IGBT
Kordarv:
5.0
Minimum quantity:
5.0
Tootekood:
APTGT300DH60G
Tootja: MICROCHIP TECHNOLOGY
Tootja tootekood: APTGT300DH60G
Spetsifikatsioon tootele Module: IGBT
| Case | SP6C |
| Electrical mounting | FASTON connectors, screw |
| Mechanical mounting | screw |
| Semiconductor structure | diode/transistor |
| Max. off-state voltage | 600V |
| Technology | Trench, Field Stop |
| Gate-emitter voltage | ±20V |
| Pulsed collector current | 500A |
| Topology | asymmetrical bridge |
| Collector current | 300A |