Module: IGBT
Kordarv:
11.0
Minimum quantity:
11.0
Tootekood:
APTGT30H170T3G
Tootja: MICROCHIP TECHNOLOGY
Tootja tootekood: APTGT30H170T3G
Spetsifikatsioon tootele Module: IGBT
| Case | SP3 |
| Electrical mounting | Press-in PCB |
| Mechanical mounting | screw |
| Semiconductor structure | transistor/transistor |
| Max. off-state voltage | 1.7kV |
| Technology | Trench, Field Stop |
| Application | motors |
| Gate-emitter voltage | ±20V |
| Pulsed collector current | 70A |
| Topology | NTC thermistor, H-bridge |
| Collector current | 30A |