Module: IGBT
Kordarv:
3.0
Minimum quantity:
3.0
Tootekood:
APTGT400TL65G
Tootja: MICROCHIP TECHNOLOGY
Tootja tootekood: APTGT400TL65G
Spetsifikatsioon tootele Module: IGBT
| Case | SP6C |
| Electrical mounting | screw, FASTON connectors |
| Mechanical mounting | screw |
| Semiconductor structure | diode/transistor |
| Max. off-state voltage | 650V |
| Technology | Trench, Field Stop |
| Gate-emitter voltage | ±20V |
| Pulsed collector current | 800A |
| Topology | three-level inverter; single-phase |
| Collector current | 400A |