Module: IGBT
Kordarv:
12.0
Minimum quantity:
12.0
Tootekood:
APTGT50DU120TG
Tootja: MICROCHIP TECHNOLOGY
Tootja tootekood: APTGT50DU120TG
Spetsifikatsioon tootele Module: IGBT
| Case | SP4 |
| Electrical mounting | FASTON connectors, soldering |
| Mechanical mounting | screw |
| Semiconductor structure | transistor/transistor, common emitter |
| Max. off-state voltage | 1.2kV |
| Technology | Trench, Field Stop |
| Gate-emitter voltage | ±20V |
| Pulsed collector current | 100A |
| Topology | NTC thermistor, IGBT x2 |
| Collector current | 50A |