Module: IGBT
Kordarv:
5.0
Minimum quantity:
5.0
Tootekood:
APTGT75TDU120PG
Tootja: MICROCHIP TECHNOLOGY
Tootja tootekood: APTGT75TDU120PG
Spetsifikatsioon tootele Module: IGBT
| Case | SP6P |
| Electrical mounting | Press-in PCB |
| Mechanical mounting | screw |
| Semiconductor structure | transistor/transistor, common emitter |
| Max. off-state voltage | 1.2kV |
| Technology | Trench, Field Stop |
| Gate-emitter voltage | ±20V |
| Pulsed collector current | 175A |
| Topology | IGBT x6 |
| Collector current | 75A |