Module: IGBT
Kordarv:
3.0
Minimum quantity:
3.0
Tootekood:
APTLGL325A1208G
Tootja: MICROCHIP TECHNOLOGY
Tootja tootekood: APTLGL325A1208G
Spetsifikatsioon tootele Module: IGBT
| Output current | 325A |
| Mounting | pin header, screw |
| Supply voltage | 4.5...5.5V DC |
| Case | LP8 |
| Integrated circuit features | integrated DC-DC converter |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Technology | Trench, Field Stop |
| Application | motors, for UPS, SMPS |
| Topology | IGBT half-bridge |
| Frequency | 50kHz |
| Kind of output | IGBT driver |
| Voltage class | 1.2kV |