EEPROM memory; Microwire; 128x8/64x16bit; 1.8÷5.5V; 2MHz; SO8
Kordarv:
4000.0
Minimum quantity:
4000.0
Tootekood:
AT93C46DN-SH-T
Tootja: MICROCHIP TECHNOLOGY
Tootja tootekood: AT93C46DN-SH-T
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele EEPROM memory; Microwire; 128x8/64x16bit; 1.8÷5.5V; 2MHz; SO8
| Mounting | SMD |
| Case | SO8 |
| Type of integrated circuit | EEPROM memory |
| Operating voltage | 1.8...5.5V |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Interface | Microwire |
| Kind of memory | EEPROM |
| Clock frequency | 2MHz |
| Kind of interface | serial |
| Access time | 5ms |
| Max number of cycles | 1M |
| Memory organisation | 128x8/64x16bit |