IC: power switch; high-side; 5A; Channels: 1; N-Channel; SMD; 2.5W
Kordarv:
800.0
Minimum quantity:
800.0
Tootekood:
AUIPS7081STRL
Tootja: INFINEON TECHNOLOGIES
Tootja tootekood: AUIPS7081STRL
Spetsifikatsioon tootele IC: power switch; high-side; 5A; Channels: 1; N-Channel; SMD; 2.5W
| Output current | 5A |
| Mounting | SMD |
| Case | D2PAK-5 |
| Type of integrated circuit | power switch |
| Operating temperature | -40...150°C |
| Kind of package | reel |
| Number of channels | 1 |
| Technology | Classic PROFET |
| Application | automotive industry |
| Power dissipation | 2.5W |
| On-state resistance | 70mΩ |
| Kind of output | N-Channel |
| Kind of integrated circuit | high-side |