IC: power switch; high-side; 23A; Channels: 1; N-Channel; SMD; 2W
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
AUIR3313STRL
Tootja: INFINEON TECHNOLOGIES
Tootja tootekood: AUIR3313STRL
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele IC: power switch; high-side; 23A; Channels: 1; N-Channel; SMD; 2W
| Output current | 23A |
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 6...32V DC |
| Case | D2PAK-5 |
| Type of integrated circuit | power switch |
| Operating temperature | -40...150°C |
| Kind of package | tube |
| Number of channels | 1 |
| Technology | HITFET® |
| Turn-on time | 72µs |
| Power dissipation | 2W |
| On-state resistance | 7mΩ |
| Kind of output | N-Channel |
| Turn-off time | 112µs |
| Kind of integrated circuit | high-side |