PMIC; DC/DC converter; Uin: 2.5÷5.5V; Uout: 1÷3.3V; TSOT25; buck
Kordarv:
3000.0
Minimum quantity:
3000.0
Tootekood:
AUR9703AGH
Tootja: DIODES INCORPORATED
Tootja tootekood: AUR9703AGH
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele PMIC; DC/DC converter; Uin: 2.5÷5.5V; Uout: 1÷3.3V; TSOT25; buck
| Output current | 800mA |
| Mounting | SMD |
| Case | TSOT25 |
| Type of integrated circuit | PMIC |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Topology | buck |
| Frequency | 1.5MHz |
| Input voltage | 2.5...5.5V DC |
| Efficiency | 95% |
| Kind of integrated circuit | DC/DC converter |