B406-1B7L1-11290-E100
Kordarv:
1600.0
Minimum quantity:
1600.0
Tootekood:
B406-1B7L1-11290-E100
Tootja: AMPHENOL
Tootja tootekood: B406-1B7L1-11290-E100
Spetsifikatsioon tootele B406-1B7L1-11290-E100
| Operating temperature | -40...105°C |
| Contacts pitch | 800µm |
| Electrical mounting | SMT |
| Connector | plug |
| Kind of connector | male |
| Contact plating | gold-plated |
| Type of connector | PCB to PCB |
| Number of pins | 90 |
| Current rating | 500mA |
| Rated voltage | 50V |
| Spatial orientation | vertical |