Contact; female; gold-plated; pick and place; SMT; 500mA; 0.8mm
Kordarv:
2500.0
Minimum quantity:
2500.0
Tootekood:
B407-1B7L1-11260-E100
Tootja: AMPHENOL
Tootja tootekood: B407-1B7L1-11260-E100
Spetsifikatsioon tootele Contact; female; gold-plated; pick and place; SMT; 500mA; 0.8mm
| Operating temperature | -40...105°C |
| Contacts pitch | 800µm |
| Electrical mounting | SMT |
| Connector | contact |
| Kind of connector | female |
| Mechanical mounting | surface-mounted |
| Contact plating | gold-plated |
| Type of connector | PCB to PCB |
| Height | 7.1mm |
| Current rating | 500mA |
| Rated voltage | 50V |
| Spatial orientation | angled |