Transistor: NPN; bipolar; 45V; 0.2A; 0.2/0.75W; TO18; 10dB
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
BC107B
Tootja: CDIL
Tootja tootekood: BC107B
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: NPN; bipolar; 45V; 0.2A; 0.2/0.75W; TO18; 10dB
| Mounting | THT |
| Case | TO18 |
| Kind of package | bulk |
| Polarisation | bipolar |
| Type of transistor | NPN |
| Power dissipation | 0.2/0.75W |
| Collector current | 200mA |
| Frequency | 150MHz |
| Collector-emitter voltage | 45V |
| Current gain | 200...450 |